Co-renitec 05.03.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tarvitan kõrge vererõhu tõttu juba mõnda aega co-reniteci. Mul on õhtuti köha hood, kui voodi heidan. Tihti on hääl ära ja kurgus nn klimbi tunne. Ka laulda ei saa enam nii nagu enne. Kõrge oli just nn alumine rõhk ja see rohi on aidanud vett väljutada.( Norvasc pani jalad põlvedest paiste ja nagu kadaka vihaga oleks pekstud, vererõhk aga ei alanenud (alumine)). Apteegis arvati, et neid minu praegusi probleeme võib co- renitec tekitada küll. Kas on olemas sama toimega teist ravimit, mis aga ei pane köhima ja ei võta häält ära?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Sarnase toimega ravimeid on tõesti palju. Kuidas miski kellelegi personaalselt mõjub, ei oska siin küll ette näha. Kõrge vererõhu ravi korraldab igal juhul arst.

Kalle Kurvits