Kõrge kolesteroolitase 22.09.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

minu küsimus oleks järgmine: nimelt on mul keskmisest kõrgem kolesteroolitase (6,7) ja arst soovitas mul pidada dieeti (olgugi, et kaal 52 kg ja pikkus 1,73 m vanus 24a) ja jälgida rohkem toitumist. Seda ma ka teen, aga samas soovitas ta ka apteegist osta mingeid teatud tablette, mis pidid mõjuma kolesteroolitaset langetavalt. Kahjuks ei täpsustanud ta rohkem kui ainult seda, et nimetatud tabletid pidid olema suhteliselt ohutud ja ilma retseptita. Suur palve oleks, võimalusel täpsustada nende ravimite nime.

Tänan juba ette!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Looduslik ja retseptivaba preparaat kolesteroolitaseme alandamiseks on Cholestop (Walmark, Tšehhi).

Cholestop tablette tarvitatakse kõrgenenud kolesteroolitaseme puhul ning suurema riski korral haigestuda südame-veresoonkonnahaigustesse. Preparaadi põhitoimeaine iovastatiin vähendab märgatavalt kolesterooli tootmist maksas.

Tabletid sisaldavad ka beeta-sitosterooli, mis aitab ära hoida kolesteroolitaseme tõusu veres.

Koostises on ka pärmist pärinev kroom. Kroomi puudus soodustab tüsenemist (rasvkoe suurenenud tootmine organismi poolt), nihkeid glükoosi tolerantsis ning vere kolesteroolitaseme tõusu.

Annustamine: 2 tabletti päevas.

Pakend 30 tabletti, hind 101.60.

Kalle Kurvits