Kõhupuhitus. 16.12.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Millised looduslikud ravimid hoiavad ära kõhugaaside tekke? Miks tekib puhitust ühel inimesel rohkem, teisel peaaegu mitte kunagi?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Köömnetee, kui peab just looduslik olema. Apteegitill ehk ristiköömen on veel parem.
Espumisan, mis pole küll looduslik, on ometi ohutu, sest ei imendu seedetraktist.
Miks osadel on puhitust, teistel mitte? No iga inimene on ikka erinev organism, erineva toidusedeli ja seedetegevuse iseärasustega.

Kalle Kurvits