XanaX 08.12.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tervist ,

Kahjuks ei olnud hetkel võimalus küsimust esitada siin leheküljel Dr. Jaanus Mummale ,kes ehk kompetentsem oleks vastama olnud,aga kuna ka teie teemaks ravimid ja nende kõrvaltoimed ,siis räägiks teile lühidalt oma murest.Et olen täheldanud ,et isa mul on tarvitama hakanud ravimit nimega xanax natuke liialt ohtralt ja ma ei teagi kes talle neid siis nii pikalt välja kirjutab(minu meelest juba tarvitanud oma pool aastat või enamgi).Alkohoolsust just tal ei esine,aga teinekord õhtuti mõni naps ikka meeldib võtta ja siis muidugi sinna kõrvale ka 1-2 xanaxit ja siis magama.Töö on tal kiire ja stressi kindlasti palju,aga kas see on normaalne et ta 3-4 xanaxit teinekord päevas ahmib ja seda teinekord ka koos alkoholiga?Xanax ju pole just kõige nõrgema toimega ravim...

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Xanaxi näidustus on: Ärevusseisundite lühiajaline ravi.
Teie isal on arvatavasti depressioon ja seda ravitakse antidepressantidega arsti kontrolli all.
Xanax tekitab sõltuvust ja see on ilmselt teie isa probleemi olemus.
Alohol ainult võimendab seda riski. Koostarvitamise efekt on kiire ja tugev.
Kasutusjuhendis in read: Bensodiasepiinide, k.a. alprasolaami ravi kiirel vähendamisel või katkestamisel võivad tekkida ärajäämanähud. Need võivad varieeruda kergest meeleolu langusest ja unetusest raskekujulisema sündroomini, mis võib sisaldada kõhu- ja lihaskrampe, oksendamist, higistamist, värinaid ja krampe. Nähud on tavalisemad pikka aega kõrgetes annustes ravi saanud patsientidel. .. Mis tähendab, et sellest on raske lahti saada.
Xanaxi infot saate ise lugeda aadressilt:
http://legeartis.pegasus.ee/ravimid.php?op=vaata&id=1609

Perearstidelt uute Xanaxi retseptide küsimise asemel tuleks pöörduda psühhiaatri poole.

Kalle Kurvits