kaltsium 07.10.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Põen reumatoidartriiti ja on vajalik kaltsiumi juurde saada. Olen kuulnud, et kõik kaltsiumipreparaadid ei ole naturaalsed. Olen 49 a. naine ja haigus väga süvenenud. Millist toodet soovitaksite osta, et organism saaks vajaliku koguse min. ainet kätte ja kuidas ja millal tarbida. Neid preparaate on mitmeid ja valikut raske teha. Aitäh!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Enamuses kaltsiumipreparaatides on põhiliseks toimeaineks naturaalne (ehk loodusest pärinev) kaltsiumkarbonaat ehk kriit. Väga levinud mineraal maakeral.
Tarvitage mõnda neist, millele on ka D-vitamiin lisatud, seda omastab organism paremini. Valik apteekides on suur. Annustamine on konkreetselt igale kasutusjuhendile lisatud.
Näiteks BIO-CALCIUM, info on lingil:
http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/raviminfo?kaup=39227
Soovitan tarvitada ka rohkem piimatooteid.

Kalle Kurvits