Nikotiinhape 10.09.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,proviisor Kurvits,

mul niisugune küsimus.Millised ravimid sisaldavad nikotiinhapet?
Lugesin,et B-gpupi vitamiinide hulka kuuluv nikotiinhape (niatsiin) on kõige efektiivsem ravim HDL kolestooli taseme tõsmiskes.
Kas see on tõsi või ravimifirma reklaamitrikk? Kui tõsi,siis millistes ravimites seda ainet leidub?
Ette tänades Tiina

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

B-kompleksides on, näiteks Walmarki B-kompleks, Terrapoint B-kompleks letsitiiniga, Magnesan.
Nikotiinhape võib olla nimetatud ka kui vitamiin B5, vitamiin PP.

Kalle Kurvits