Kas... 13.08.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!Kas joodi tohib juua lahjendatult.Pidi desinfitseeriv olema ja külmetushaiguste vastu aitama.Millistele organeile võib olla ohtlik ja mida sisaldab pudelijood.Aitäh

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Palun, ärge seda küll tehke. Tegu on välispidiseks kasutamiseks mõeldud
ravimiga.

IODI SOL SPIRIT. 5% 20ML
5%-line joodi alkohoolne lahus.
KOOSTIS: 100ml sisaldab joodi 5g, kaaliumjodiidi 2g, vett ja 95%-list alkoholi võrdselt kuni 100ml-ni.
NÄIDUSTUSED: Kasutatakse antiseptilise vahendina naha ja limaskestade põletike puhul.
Kasutada ainult välispidiselt!
VASTUNÄIDUSTUSED: Ülitundlikkus joodile.

Kalle Kurvits