suitsetamine 13.03.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Teatavasti on alkoholist loobumiseks leiutatud n.n. "ampull", mis tekitab selle tarvitamisel kehva enesetunde. Kas ei ole äkki analoogset ravimit nikotiinisôltuvuse vastu? Olen proovinud nicorette plaastreid, kuid need ei aidanud. On Teil äkki muid soovitusi suitsetamisest loobumiseks?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ampulli pole. On abiks retsetptiravim Zyban.
Selle määrab arst, info leiate:
http://legeartis.pegasus.ee/ravimid.php?op=vaata&id=1391

Soovitan maha jätta paugupealt, olles enne seda tõmmanud niipalju kui jõuate, st. küllastage end kuni tekib vastikustunne ja loobuge järsult. Ka mõnda tervisehäiret on hea "ära kasutada" "ettekäändeks".

Edu soovides,
Kalle Kurvits