Ravimi kõrvalmõju 04.03.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kirjutati välja ravim Hypothiazid.Karbis ei olnud kahjuks Eestikeelset infolehte.Mind huvitaks ,millised on antud tablettide kõrvalmõjud?Karbis on 20 tab.,25 mg.Olen 70-aastane naine.Peale 3-päevast tabletivõttu hakkas ristluu piirkond ja põlved tugevalt valutama.Kas see võis olla rohu kõrvalmõju?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

VASTUNÄIDUSTUSED: Raske neerupuudulikkus. Ettevaatusega tarvitada neerukooma, podagra ja diabeedi puhul.
KõRVALTOIMED: Nõrkus, iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus või kõhukinnisus, rahutus, hüperglükeemia, hüpokaleemia, lämmastiku ja kusihapete eritumise peetus.
Kogu jutu leiab aadressilt:
http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/raviminfo?kaup=1049

Infolehe puudumist ei taha hästi uskuda, ehk pillasite selle välja.

Tugevat tervist soovides,
Kalle Kurvits