kreatiin 08.02.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tervist mul oleks selline küsimus et mida see kreatiin täpsemalt sisaldab sest mul on alleriga teravilja valgu suhtes kas kreatiin ei sisalda mõnda teraviljavalku ?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kreatiin ei ole valk ega sisalda valku.
Kreatiin on aminohappe metaboliit. Organism toodab ise iga päev maksas, neerudes ja pankreases arginiinist ja glütsiinist (aminohapped) ühe grammi kreatiini. Veel ühe grammi kreatiini saab organism toidu kaudu, seda peamiselt lihast.
Internetis on sellest juttu hulgi, ka eestikeelset.
Üks link on:
http://www.eiselt.ee/tooted/explode/explode.htm

Edu soovides,
Kalle Kurvits