Taas vitamiinid 02.02.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,
Küsimus jällegi vitamiinides. Kuna apteekides valik väga suur ja seega suht raske otsustada ning samas ka eelnevaid vastuseid lugedes ei leidnud endale päris sobivat. Lihtsalt kallal üleüldine nõrkus ja tujutus, väsimus, raske tõusta hommikuti jne. Tundub, et energiat kohe üldse enam ei ole. Viimasel ajal on ka süda hakanud kuidagi naljakalt kloppima kui raskeid asju kanda või kiiresti kõndida. Vanust vaid 24 aastat.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Küsimus ei pruugi olla vitamiinides. Pole minu asi kedagi hirmutada, aga visiit perearstile ei teeks paha. Võiks olla kindel, et pole tegu südamelihase põletikuga või depressiooniga.
Nende kompleksvitamiinidega on tegelikkus selline, et olulist vahet neil polegi. Mõni arvab, et mida rohkem sees, seda parem. Võib-olla tõesti. Mõni tahab seda, mida reklaamitakse, mõni jälle kõige odavamat. Mina valiksin toote, mis on pärit lähemalt (Soome, Taani), lootuses, et see on mõeldud rohkem sobima meie kliima ja toitumisharjumustega.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits