Monopril tablett kõrgvererõhuga 11.12.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere. Olen 27.a. 10 aastat algstaadiumi hüpertooniat põdenud tervete siseorganitega noormees. 4 aastat sain ilma ravimiteta hakkama. Nüüd olen kuu aega Monoprili võtnud 10-milligrammisest tabletist pool igal hommikul Rõhku hoiab hästi, aga seljas on tekkinud ebameeldivad valutunded, nt paremel pool kindlas punktis ja vasakul allosas. kas see ravim võib neerusid kahjustada?
Lugupidamisega
huviline

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ei usu, et sel määral.
Aga kõik ravimid, mis suu kaudu võetakse, elimineeritakse läbi maksa ja neerude. Kui olete kaotanud kõrvaltõimeid kirjeldava juhendi, siis lugege seda siit:
http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/raviminfo?kaup=12223

Vaeguste jätkumisel soovitan pöörduda arsti poole.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits