Ensüümid 08.06.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Olen sunnitud tarvitama seedefermente (krooniline pankreatiit).

Tegemist on valdavalt retseptiravimitega, seetõttu kirjutab neid mulle välja gastroenteroloog.

Vahel tekib vajadus neid täiendavalt osta ( ei ole võimalik retsepti järgi minna).

Jant algab peale apteekides. Mõnes apteegis on Kreon retseptiga, mõnes mitte.

Öeldakse, et võtke Festali, see on retseptivaba. Festal (vähemalt see,

mida hetkel maale tuuakse) on aga pehmelt väljendudes väga ebakvaliteetne.

Milles on probleem? Lihtsalt huvitav oleks teada, mis ajendite alusel

reglementeerib Ravimiamet retseptipõlisust. Kas lihtsalt nii: kui on ebakvaliteetne(Festal)

siis las ostavad ja söövad või kilode viisi.

Ette tänades.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ravimiamet reguleerib selgelt ja üheselt. Nii Festal kui Kreon on ja olid ka varem retseptiravimid ja eranditeta. Kui mõni apteek ei tea seda, ei vääri apteegi nimetust. Retseptiga on ka samu fermente sisaldavad kvaliteetsed ravimid Mezym ja Pangrol.

Kalle Kurvits