Tablettide manustamine 02.12.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kas on kindel reegel, kuidas manustada tablette? Mõnede tablettide puhul on juhendis, et tuleb võtta söögi ajal, mõnede puhul tühja kõhuga. Tarvitan praegu antidepressante ja unerohtu. Kummagi ravimi puhul pole mainitud, kuidas peaks neid võtma.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

See on täpselt kirjas siis kui see on oluline. Mõni ravim ärritab magu, siis on parem mitte tühja kõhuga võtta. Mõne toimeaine imendumine on täiskõhu puhul liiga aeglane. Mõni tablett peab läbima mao kiiresti, sest kattekiht laseb tabletil laguneda alles peensooles. Vahel on kirjutatud, mida ei sobi peale juua.
Tähtis on võtta ravimeid täpselt kasutusjuhendile vastavalt ning arsti ettekirjutatud doosis ja kellaaegadel. Üldreeglina neelatakse tablett tervelt. Kui poolitusjoont ei ole, siis poolitada ei tohi. Kui juhendis ei ole teisiti kirjutatud, siis ei peaks päris tühja kõhuga võtma.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits