filatovi ekstrakt 08.10.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

sellise nimega vahendit soovitab Kliiniku nahaarst juuste väljalangemise korral, aga apteekide otsingusse sisse tippimisel tuleb vastuseks tühjus... Mis vahend see on, ehk seda polegi enam saada või mida Teie sel puhul soovitate?
Väga suur tänu seni saadud ammendavate vastuste eest!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ukraina oftalmoloog akadeemik Filatov (1865 - 1957) töötas välja meetodi biogeensete stimulaatorite eraldamiseks aaloest, limaanide mudast, platsentast ja teistest taimsetest ja looduslikest allikatest. Tegemist on vesiekstraktidega organismi ainevahetusprotsesside tugevdamiseks. Kõige klassikalisem Filatovi ekstrakt on aaloest, ka meil varem müügilolnud limaanide muda preparaat FiBS (väljatöötajate Filatov-Biver-Skorodinskaja nimedest). Need on süstitavad.

Teie soovitu on ilmselt on platsetna ekstrakt. On meil apteekides müügil. Vahend on mõeldud juuksekasvu soodustamiseks. Platsenta ekstrakti sisaldav välispidine ravivahend on rikkalik vitamiinide ja mineraalide allikas, ning on näidustatud vitamiinipuudusest või stressist tingitud ja rasedusjärgse juuste väljalangemise korral. Platsenta tõmmist ripsmetele kandes muutuvad viimased lopsakamaks.
Pakendis on 12 pudelikest a' 6ml, hind orienteeruvalt 170 EEK.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits