seedimine 22.05.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

kas on olemas mõni tablett mis kiirendas seedimist

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Jah, on ja nende kasutamine sõltub sellest, mis on Teie aeglase seedimise põhjuseks. Kui seedenäärmete ebapiisav tegevus, siis saab arst määrata fermentpreparaate.
Apteegis käsimüügis on mitmeid toidulisandeid looduslike fermentidega, mida saadakse ananassist, papaiast, melonist jms. Soome firma Vitabalans toodab Ananas Strong tablette N90. Ananassis sisalduv ensüüm bromelaiin parandab seedimist, soodustab rasvade põletamist, aitab vältida tselluliidi teket, soodustab vedelike väljaviimist organismist.
Aurita sarjas on samaks otstarbeks Ananas-Papaya kapslid N80.
Kasulik on süüa piisavalt ballastaineterikkaid toiduaineid.

Tervitades,
Kalle Kurvits