doxycyclin 12.05.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

juhtusin kogematta võtma umbes 100gr veini kuuri aeg (tsükkel 10 päeva, 4ndal päeval) ja olin sunnitud viibima ka päeval õues päikese käes kuigi ei päevitanud, kuid nägu sai kindlasti päikest, kas ja mis moodi see võib mõjuda nüüd antud ravi kuurile? Ja kas tulevad ka kõrval mõjud või võib antud ravimi toime väheneda?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Loete hoolikalt ravimiinfot ja kõrvaltoimeid. Ravimite tootjad on kohustatud alati mainima kõiki, sh. üliharva esinevaid kõrvaltoimeid ja vastunäidustusi.
On kindel, et kui mingil ravimil need kõik kindlasti esineksid, siis sellist ravimit tootmisse ei lastakski.
Saan ka aru, et Te ei kaeba ju midagi. Ka 100g veini (kui tõesti ainult 100 ja veini) ei tohiks hullu teha.
Parem on olla ettevaatlik ka edaspidi.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits