tabletid ja organism 23.05.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Mind on juba pikka aega arstid nö närvi ajanud, et kui on halb enesetunne, et siis kohe tablette sisse ajama. Miks? Miks on vaja kurnata organismi? Loomulikult teatud haiguste puhul on see arusaadav. Kas ei oleks võimalik looduslike vahenditega hakkama saada? Eriti kurb on see, et rasedale määratakse erinevaid tablette....lihtsalt ei saa aru. Milleks? Olen ka (VÄGA HARVA) tarvitanud valuvaigisteid, kuid algul püüan ise organismiga võidelda või siis rahustavaid looduslikke teesid juua, mis ka mõjuvad! Loomulikult on see iga inimese enda teha, kas võtta tablett või mitte. Ootan Teie poolset arvamust suure huviga!
Ette tänades!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Loodusravi aitab tihti hästi, enamasti paljude pisemate hädade vastu. Kui aga on tegemist tõsise haigusega, siis mina küll ei riskiks kritiseerida 10 aastat õppinud arsti ja asendada määratud tablettravi ravimtaimeteedega.

Viimase aja suur tendents on antidepressantide kasutamine. Kardan, et see võib vahel varjutada mõne tõsisema häda kui kaebleja seisundisse põhjalikult süüvimata talle antidepressant määrata.
Parim soovitus on vahetada arsti. Ka nemad on inimesed.

Kalle Kurvits