vererõhk 19.08.15 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,
soovin teada, kas Mikardis 40 võib poolitada. Asi selles, et kaks aastat tagasi oli mul peaajuinfarkt ja diagnoositud kõrgvererõhutõbi. Siis määrati mulle vererõhurohuks ramicor 25, aga selle rohu tagajärjel tekkis astma ja perearst vahetas mu rohud Mikardis 40 vastu. Tundub, et 40 on mulle palju, sest vererõhk kipub olema madal nii 94/57 või ülemine rõhk pisut üle 100.Või on mõnda teist vererõhu rohtu selle toimeainega, mis on Mikardises.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Micardise poolitamine ei ole juhendis mainitud ja kui puudub ka poolitusjoon siis seda teha ei tohi. Sellega võib rikkuda raviaine ühtlase vabanemise ettenähtud aja jooksul.
Micardisel ja selle analoogidel on olemas poole väiksemad (20mg) tabletid, aga millegipärast ei too üksi tootja neid maale.
Peate pöörduma uuesti arsti poole, vererõhu raviks on veel mitmeid võimalusi.

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

kõrge vererõhk

Olen 46-a, vererõhk kontrollimisel olio 140/100, seega pisut kõrge. Mul on sageli peavalud, võib-olla aitab ka kõrge vererõhk sellel kaasa. Millist rohtu saaks ilma retseptita apteegist ja võiks võtta, ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Teie vererõhk on üsna OK. Ühe-kahekordse kontrollimisega ei saa mingit otsust panna. Veidi kõrge on alumine, aga see tuleb enamasti närveldamisest. Rahunege ja kõik saab korda.
Mingit ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: