naistepunakapslid 18.03.06 / Ravimid

Külastaja küsib:

Olen pikemat aega tarvitanud AD (sertral,paroxetin).Viibinud ka haiglaravil depressiooniga.Seekord määras arst Coaxili. Kuna olen 49a naine, arutasime tohtriga ka võimalust, et depressioon on tekkinud seoses kliimaksiga.Oleksin soovinud tarvitada naistepunakapsleid, kuid proviisor laitis maha mõtte kasutada sünteetilisi ja looduslikke antidepressante samaaegselt. Psühhiaater arvas , et otseselt keelatud pole, ka ravimi infolehelt ei leidnud ma selle kohta midagi. Nüüd on mul valida kahe eriarvamuse vahel ja kolmas võimalus enda peal katsetada. Millised võivad olla tagajärjed? Kuna tulin alles mõni päev tagasi haiglast ja enesetunne on suht hea, ei tahaks arsti määratud ravimit ka võtmata jätta. Ehk oskate nõu anda.Preparaadi nime ma kahjuks täpselt ei mäleta.Aga konkreetselt kapslid, mitte tabletid.Pakendis oli neid 100tk ja hind üle 200EEK.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Arvan sama mis mainitud proviisor: Esiteks on lihtsalt mõttetu toimivale antidepressandile naistepuna lisaks tarvitada, ehkki otsest keeldu ei pruugi leida.
Naistepuna annab koos- ja kõrvaltoimeid pajudel juhtudel ja kuna mainite, et tunnete ennast hästi, siis mis kutsub teid seda kasutama? Sellest ei piisa, et "looduslik on moes" ja meedia kultiveerib vastutustundetult "taimede ohutust".

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

Cesradyston!

Sooviksin teada, kas naistepunakapslid võivad tekitada seedehäireid st iiveldust ja kõhulahtisust? Tarvitan kaks kapslit päevas, kokku seega 400 mg?

Tänan

Kaisa

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Kõik võib olla, põhjuseks individuaalne taluvus. Tootja seda küll ei kirjelda.

Kalle Kurvits

Loe edasi

Naistepunakapslid

Palun öelge,mis vahe on isekorjatud taimedest valmistatud naistepunateel ja apteegist ostetud naistepunakapslitel.Kas mõju on oluliselt erinev?
Tänades
Anne

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,
Erilist miskit pole.
Kalle Kurvits.

Loe edasi

antidepressandid

Tere!
Palun olge nii kena ja soovitage mõnd und soodustavat ja rahustava toimega antidpressanti.Olen paljusid ad.e proovinud oma paanikahäire ja depressiooni raviks,kuid kahjuks pole sobivat leidnud.

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Ainuke mida saan siin soovitada, on retseptita vahendid. Näiteks naistepunakapslid Cesradyston.
Info leiate siit:
http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/raviminfo?kaup=16122
Loe edasi

Naistepunakapslid

Kas raseduse ajal tohib tarvitada naistepunakapsleid?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Soovitan mitte kasutada, kuna piisav kogemus puudub.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: