Gasec-20 ja munandipõletik 28.11.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere
Ravisin kuu aega tagasi munandipõletiku (nitrofurantoiniga),asi natuke paranes,kuid päris lahti ei saanud. Hiljuti käisin seoses kõrvetistega kõhus gastroenterollgi vastuvõtul, kes avastas paar väikest haavandit ja mao ülihappesuse.Raviks sain Gasec-20 kapslid. Peale paari Gaseci kapsli võtmist
tulid aga tagasi üsna tugevad valud kubemes (munantites),misspeale katkestasin
Gaseci võtmise. Nüüd on siis kaks probleemi ja ei tea kuidas edasi minna.
Küsimus: Kas Gasec-20 võtmine võis munandipõletiku taas esile tuua ja kas oskate tuua lahendust milliste ravimitega neid kahte erinevat haigust edasi ravida?
Ette tänades!
Alar(38)

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Selleks, et edasi minna, tuleb tagasi minna munandipõletikku ravinud arsti juurde ravi jätkamiseks ja vajadusel raviskeemi muutmiseks.
Põletikku ravitakse antibiootikumide ja muude antibakteriaalsete vahenditega, üks neist on nitrofurantoiin. Ravimi valik sõltub põletikku põhjustanud haigustekitajast, mida mina ei saa teada, ikka arst peab olema selle diagnoosinud.
Gasec ei peaks küll olema munandipõletiku ägenemise põhjustaja. Ilmselt oli munandipõletiku ravi ebapiisav ja selle lõppemisel toimus uus ägenemine, mis langes ajaliselt kokku Gaseci võtmisega. Ka selle üle selguse saamine on arsti kompetents, mina võin ainult oletada siinkohal.

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

controloc 40

Perearst kirjutas mulle controloc40, on hea ravim mulle sobib paremini kui Gasec- 20 kaks korda päevas.Nüüd on on aga mure selles ,et olen infolehe ära vianud, kuna on tekkinud kõhukinnisus, kas võib ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Juhendist leiab, et sage kõrvaltoime on:
valu ülakõhus; kõhulahtisus; kõhukinnisus; kõhupuhitus

Kõike tsiteerida läheb pikaks, ametlik patsiendi infoleht on leitav ...

Loe edasi

Gasec-20

Tere!
Millal avaldub selle ravimi mõju?Kui palju pean tarvitama.Olen kasutanud 1 nädala 2 tbl päevas.Toimest jääb vajaka.Midagi pole ta teinud.Kui söök lööb suhu tagasi, ülihappessus.maohaavu arsti ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Selle ravimi mõju peaks avalduma ruttu. Kui seda ei ole, pöörduge asenduse leidmiseks arsti poole. Valik on suur ja on päris uusi ja efektiivseid ravimeid.
Teine asi on selles, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: