kõrge vererõhk 11.07.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Olen 46-a, vererõhk kontrollimisel olio 140/100, seega pisut kõrge. Mul on sageli peavalud, võib-olla aitab ka kõrge vererõhk sellel kaasa. Millist rohtu saaks ilma retseptita apteegist ja võiks võtta, et rõhku pisut alandada?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Teie vererõhk on üsna OK. Ühe-kahekordse kontrollimisega ei saa mingit otsust panna. Veidi kõrge on alumine, aga see tuleb enamasti närveldamisest. Rahunege ja kõik saab korda.
Mingit ravi ma küll ei soovitaks. Ostke apteegist mõni teesegu, on ka vererõhku alandavaid, ja kasutage vahel. Ka taimne rahusti aitab.

Kalle Kurvits