SOODUSRAVIM 27.05.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Küsimus selline: kas ACC100 kuulub soodusravimite hulka? nycomedi kodulehel on ,et see on nii käsimüügi kui ka retseptiravim. kuna ostan seda üpris tihti ja sageli on 2 last korraga haiged ,siis mõjub see eelarvele laastavalt. 1 laps on 2a. ja teine 8a. mõned aastad tagasi oli see kindlalt ssodustusega kuid kuidas on nüüd lood?

ja veel: milliseid rasestumisvastaseid tablette võib tarvitada kui on migreen?
logest toob kohe migreeni esile, kas need uued plaastrid on ka vastunäidustatud?


tänan. -H-

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

ACC 100 (ka 200) on täna käsimüügiravim, ühe erandiga. Kui haigel on tsüstiline fibroos e mukovistsidoos, siis on sellel ravimil soodustus 100%. Nii tõsine asi loodetavasti ei ole.
50% soodustus on suurematel ACC annustel (600mg).

Migreen on tõesti vastunäidustus antibeebipillidele, ka EVRA-plaastritele. Juhul muidugi kui teil on tõesti diagnoositud migreen (mitte ei seletata suvalist peavalu selle sõnaga).

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

Ravimi hind

Tere,
Ostsin perearsti 50% soodustusega retseptiga 19.01.2005 välja ravimi Livial 2,5 mg N28, 2 originaali ja maksin 579,60 krooni (ühe hind karbil 388.80).
Hiljem apteeker teatas,et oli ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Sellega on üks rumal lugu. Kui uurida viimast soodusravimite nimekirja, siis selles on 2 varianti: LIVIAL tablett 2,5mg N3x28 ja LIVIAL tablett 2,5mg N84.
Sotsmini ametnik on ...

Loe edasi

soodusravimid

kas perearst võib pikendada retsepti ravimile ,mille on kunagi kirjutanud reumatoloog ja kas sellisel juhul saab seda osta soodus protsendiga?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

See sõltub ravimist. Kuna te seda ei maini, ei saa ka täpselt vastata. Kui on soodusravim, siis 50% soodustust saab igal juhul.

Kalle Kurvits

Loe edasi

rasestumisvastane plaaster

Tere!
Kuskilt jäi kõrva, et on olemas rasestumisvastane plaaster. Kas seda on võimalik Eestis osta? Kui jah, siis kui palju ta võiks maksta?

Ette tänades,
Kristi

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Olen ka ise siinsamas vastanud mitmeid kordi sel teemal.
Plaastri nimi on EVRA TTS PLAASTRID 6MG+0,6MG N3
Retseptiga. Haigekassa soodusravim (50%)
Täishind 191.-
Loe edasi

Kas on võimalik?

Tere ! Kuna tarvitan ravimeid pidevalt , tekivad tõrked ravimite lisaainete suhtes,põhjustades erinevaid probleeme.Siis mul on küsimus,kas EESTI VABARIIGIS on saadaval ka sama tugevaid ravimeid ilma lisaaineteta? ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Lisaained on vajalikud mingi ravimvormi valmistamiseks ja selle toimimiseks ravimina. Millised lisaained millisele ravimile lisatakse, on määratud tootmistehnoloogia poolt ja need ei ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: