Aspiriin 09.03.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Mis vahe on Atsetüülsalitsüülhappel ja THROMBO ASS TBL 100MG N100? Kas võib üht teisega asendada kui toime on sama? Kas THROMBO ASS TBL 100MG N100 on retseptita saadav?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Vahe on annustes ja otstarbes. Thrombo Ass on 5 korda väiksema atsetüülsalitsüülhappe sisaldusega ja mõeldud nn südameaspiriinina "vere vedeldamiseks". Kaetud tabletid on vastupidavad maomahla toimele, mis vähendab nende kahjulikku toimet mao limaskestale. See on oluline kestval kasutamsel.
Pikema jutu leiate siit:
http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/raviminfo?kaup=20916
Saadavad on mõlemad retseptita.
Asendamistel pole mõtet. Iga asi omaks otstarbeks.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits