mure 26.05.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere

Arst kirjutas mulle tuppeküünlad Flagyl 500 mg.Infolehel on kirjas et ei ole soovitav võtta kui toidad last rinnaga, mul on kahe kuune laps. Ega nad ei mõju halvasti.
Ettetänades A

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Flagyli tupeküünalde vastunäidustused on:
Ülitundlikkus metronidasooli või teiste nitroimidasooli derivaatide suhtes, rasedus ja imetamisperiood, vereringehäired, kesknärvisüsteemi haigused. Mitte tarvitada ravi ajal alkohoolseid jooke.

Sellest tulebki nii aru nagu on kirjas. Ravim on vastunäidustatud. Soovitan helistada ravimi väljakirjutanud arstile ja informeerida teda, et toidate last rinnaga.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits