Raseduse säilitamine 28.05.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Here is the corrected Estonian text:

Mul on rasedus 5 nädalat ja 3 päeva (IVF, siirdamine tehtud 9.05). 23.05 HCG - 416, 28.05 HCG - 812. 28ndal määris kolm korda päeva jooksul. Eritis algas punase värvi verega, vere kogus nagu menstruatsiooni ajal, siis eritis vähenes ja oli juba pruuni värviga. Kõhuvalud on ebaolulised, pigem on ebameeldiv tunne kõhu all, kui valu.
Kas võib öelda, et rasedus on katkenud? Kui ei, kas on võimalik seda päästa mingite ravimitega?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 41-aastane

Vaid aeg annab arutust: ise saate teha apteegi rasedusteste üks kord nädalas. Ise tasudes võite laboris SynLab teha ka kord nädalas HCG, aga kui need lisauuringud tekitavad pigem stressi, siis võib ka lihtsalt oodata.
Rasedus on kinnitatud siis, kui günekoloogilisel ultraheliuuringul on näha loode ja tema südamelöögid. Võiks ju aja naistearstile broneerida 27.6 juhuks, kui kaebused ei süvene.
Kahjuks ei saa "seda päästa mingite ravimitega." Alla 12n peetunud ja katkenud rasedustest on suur enamus geeni- ja kromosoomi-mutatsioonidega.
Unustasite kirjutada, kas tegemist on esimese oodatava sünnitusega? Alati võite tulla vastuvõtule.
Võimalik ka tasuline kaugnõustamine: 25,87€ ette üle kanda Evita Grupp OÜ, siis saata minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood. Kui soovite kaugnõustamist telefoni teel, siis broneerida aeg kell 10.00, 25 minutit või muul kokkulepitud ajal.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7