Rasedus verest analüüs 19.03.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Küsimus Teile, Synlabis tehtud vereanalüüs näitas Hcg 2.30IU/I, ovulatsioon toimus eeldatavasti eelmisel nädalal, tunnen väsimust, iiveldust, higistan , alaseljavalu ning suured meeleolukõikumised seetõttu valisin veretesti. Kas võib tegu olla rasedusega? Mida soovitate meeleolukõikumiste ja energiapuuduse osas, tarvitan foolhapet ja emaduse vitamiine kuna beebi on väga oodatud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

SynLab on alati lisanud, et HCG näit alla 5 ei kinnita hetkel rasedust.
Unustasite kirjutada viimase menstruatsiooni 1. päeva, mis on tähtsaim daatum raseduse kahtlustamisel. Kui 35. menstruaaltsükli päevaks ei ole menstruatsioon tulnud, siis 36. päeva hommikusest uriinist tuleks teha rasedustest ja korrata rasedusteste üks kord nädalas.
Mitmete kaebuste koostoimel soovitame esmalt pöörduda oma perearstile, kes teeb esmased uuringud.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7