Raseduse katkemine ja menstruatsioon 17.05.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

9. aprillil tuvastati loote varane surm surnud loote peetumine, 11+2 nädala asemel oli loote suurus 7+2. Kuna veritsus oli vähene, siis saadeti koju, kuid järgmisel päeval oli verejooks tugev ja rasedus katkestati tabletiga. Kui esialgu tundus, et koeline materjal väljus pärast Cytoteci võtmist (veritsus oli järgnevatel päevadel vähene), siis neljandal päeval oli korraks veel tugev veritsus klompidega. Sellejärgselt oli tavaline kerge veritsus ja kokku kestis see katkestamisest ca 1,5 nädalat.
Kolm nädalat pärast katkestamist külastasin günekoloogi, kes teostas ka ultraheli. Kõik paistis olevat korras ja günekoloogi sõnul olevat ka limaskest paksenenud selliselt, et varsti peaks hakkama menstruatsioon. Tehti ka vereproov, kliiniline veri + ferritiin, vitamiinid ning need kõik normis. Samuti kontrolliti TSH, mis 0,875. Tänaseni ei ole aga menstruatsiooni hakanud, katkestamisest möödas pidut üle 5 nädala.
Enne rasedust menstruatsioon regulaarne.
Kas see on normaalne, et menstruatsioon ei ole veel alanud ja mis võib selle põhjuseks olla, kui günekoloogi külastades kõik korras paistis olevat.
Millal peaksin uuesti günekoloogi juurde pöörduma kui menstruatsiooni pole alanud?
Tänan!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, peale raseduse katkemist menstruatsioon taastub 4-5 nädal möödudes , kuid erandjuhtudel võib see aeg pisut pikeneda.Seega, kui teil kõik oli läbivaatlusel hästi, siis oodake veel pisut ja kui tõesti 6 -7nädalaga mensest pole tulnud, siis tehke kõigepealt rasedustest ja vajadusel minge arsri juurde tagasi. DRKadastik