Soov rasestuda. 05.08.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, olen 39.aastane naine, soov jääda rasedaks. Oleme nüüd mehega proovinud kaks kuud aga ikka ei miskit. Võtan foolhappet ja lisaks vitamiine mida soovitakse võtta enne kui last soovitakse. Samuti teen ovulatsiooni teste, et näha millal kõige viljakam aeg. Ei ole kunagi tarvitanud rasestumisvastaseid pille. Ei suitseta, ei tarvita alkoholi. Toitun tervislikult. Kas saaksin enda jaoks veel miskit ära teha, et protsessi kiirendada?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Kahjuks unustasite kirjutada, kas on kunagi on olnud rasedusi ja millega need lõppesid? Erinevaid lõppeid on vähemalt viis. Kel on erinevaid rasedusi olnud, neil on prognoos parem.
Jah, aeg teeb oma töö: alates 36 algab keskiga, alates 35 väheneb ovulatsioonide arv aastas oluliselt ja jätkab langust. Loomulikul teel rasestumine võib õnnestuda kuid enamasti võtab väga kaua aega ja naise vanus tõuseb veelgi või ei õnnestu. Võite ise pöörduda SynLab ja ise tasudes paluda nn viljakushormooni AMH Anti Mülleri Hormoon uuringut.
Seepärast soovitan koheselt pöörduda viljatusravi kliinikusse, sest Eestis on viljatusravi haigekassa toel kuni 40. Alates 41 on tasuline teenus, sest rasestumise tõenäosus on ülimadal.
Valige kohe sobiv viljatusravi kliinik ja broneerige koheselt aeg konsultatsiooniks.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7