Määrimine 24.11.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Mure selline,et sünnitasin 8-ndal oktoobril 2022 ja sellega seoses tahaksin teada kas see et mul siiamaani veel määrib oon see ikka normaalne?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Kirjutate, et sünnitasite 8.10.2022. Kahju, et ämmaemandad ei ole teid nõustanud, et vähemalt 2 kuud on peale sünnitust nn lohhia (veresegune) voolus. Kui emakas oli suurusega täiskantud raseduse puhul 40. nädalat, siis nüüd hakkab emakas naissuguhormoonide toel vähenema, kuni normaalse sünnitusjärgse suuruseni.
Kahjuks unustasite kirjutada, kas sünnitasite loomulikul teel või keiserlõikega? Ega veel ei tarvita rasedusvastaseid vahendeid?
Kui oli normaalne-füsioloogiline sünnitus, siis pöörduge ~8 nädala pärast sünnitusjärgsesse kontrolli. Kui oli patoloogiline-operatiivne sünnitus, siis kuue nädala pärast.
Valige sobiv kontratseptsioon, uusimad on uued östrogeenivabad pillid Zlynda, kondoomid sobivad alati.
Kui olete HPV vaktsineerimata, siis tehke seda:
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud
Alati võite tulla vastuvõtule ja nõustamisele.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7