Minipillid ja päevad 03.09.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Võtsin viimased 5 aastat beebipille Lyndinette 20. Kuna tekkis kahtlus, et need on seotud tekkinud migreeni ja vertiigo hoogudega, kirjutati mulle uued minipillid Zlynda. Hakkasin neid võtma siis kui tavapäraselt oleksin Lyndinette uue lehega alustanud. Varem oli menstruatsioon väga regulaane ja alustasingi Zlyndaga tavapäraselt (mitte päevade esimesel päeval), sest nii jääks neli platseebotabletti täpselt järgmise menstruatsiooni ajale (kestavad neli päeva). Nüüd aga pole menstruatsioon ega määrimine endiselt hakanud. Lugesin, et sellega ei pruugigi, kuid olen natuke mures. Olin ka Zlynda alustamise esimesel päeval vahekorras, kuid barjäärmeetodit ei kasutanud. Testi veel teinud pole, sest päevad on vaid kaks päeva hilinenud. Sama nädala alguses, mil päevad pidid hakkama, jäin ka põiepõletikku ja võtan hetkel Nitrofurantoini – kas see võib ka rolli mängida? Kuidas peaksin edasi toimima?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 24-aastane

Teid ei informeeritud ega nõustatud piisavalt. Tegemist on uute Zlynda antibeebipillidega, mis on ühefaasilised, sisaldavad vaid üht kollaskeha hormooni. Kuna paljudel on östrogeenide kõrvaltoimed kui ka vastunäidustused, nagu ka teil.
Ühefaasiliste pillidega, impalantaatigega, nn hormoonspiraalidega ja varem ka süstidega on rasedusvastane kaitse olemas, kuid kasutamise algul esineb määrimist sagedamaini kui kombineeritud ehk kahefaasiliste meetoditega.
Iga Zlynda blister sisaldab 24 toimeainet sisaldavat valget tabletti ja 4 rohelist platseebotabletti. Kahte
erinevat värvi tabletid asuvad reastikku. Tarvitage tablette järjest, kalendrisse märkige 4 platseebotableti päeva. Jätkake pillide tarvitamist, veritsused peaksid mööduma mõne kuu pärast. Skeem 24+4+24+4...
Rasestumise võimalus on olematu.
Nimetage igale arstile, kuhu pöördute, et tarvitate antibeebipille Zlynda ja 4 viimast toimevaba päeva.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7