Rasestumise soov 12.08.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Nimelt oli 6 kuud tagasi abort tablettideg ja nüüd on meil elukaaslasega uuesti soov proovida last saada. Eelmine kuu alustasime proovimist. Päevad on peale aborti ebaregulaarsed. Ei ole kunagi samal ajal. Hilinevad paar päeva või siis nüüd see kuu tulid 2 päeva varem kui oodata oskasin. Päevadega käib ka iiveldus ja tundlikud rinnad ja nibud, vahel hakkab juba enne päevi määrima pruunikat või helekollast voolust( vahel päevi enne, vahel nädal enne jne). Päevade ajal tuleb koos verega ka väikseid tükikesi(verehüübed,klombid?), olen proovinud teha ühe väikse tükikese veega puhtaks ja see ei ole läbipaistev tükk, lihtsalt veri. Kas probleem võib olla milleski? Käisin eelmine nädal ka naistarstil ja ta ütles, et emakas ja munasarjad on ilusad ja nagu olema peavad, et seal probleemi pole. Ravimeid ega kaitsevahendeid ei kasuta. Võtan rasestumise soodustamiseks vaid foolhapet.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, abordijärgselt võib menstruaaltsükkel nii pikkuselt kui ka iseloomult pisut muutuda ja see et menses hilineb/tuleb varem 2 päeva , pole küll mingi probleem. Soovitan võtta asja rahulikult ja proovida ikkagi vähemalt 6 kuud. Saan aru,et alustasite alles eelmine kuu , seega muretsemiseks pole küll põhjust. DR Kadastik