Rasedusvastased vahendid 31.10.20 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Nimelt olen tänaseks kolm kuuri taarvitanud rasedusvastaste pille. Esimesed kaks kuuri ühtesid ja siis vahetasin teiste peale lootes, et need sobivad paremini.
Algselt hakkasin neid võtma naistearsti soovitusel, sellepärast et mul tuli päevade ajal väga palju verd ning samuti iga kord olid kaasas ka hirmsalt valurohked krambivalud.
Nende osas on need aidanud kuid juurde on tekkinud hirmus akne, mis aina juurde tuleb ning rinnad on väga suureks läinud. Kuna tegelen modellindusega, siis neid kahte lubade ei saa.
Minu küsimus on järgmine, mis oleks teised rasedusvastased variandid, mis ei mõjutaks nii suurel määral mu figuuri ja väljanägemist?
Tean sõbranna kogemusest võtta, et vist oleks spiraali panemine kõige parem variant, kuid tahtsin uurida ehk tasuks enne veel midagi proovida, mis ei oleks nii valulik (spiraali panemine).

Aitäh

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 18-aastane

Kontratseptiivide esmavalik alla 35-aastastele tervetele, normkaalus, mittesuitsetavatele naistele, kelle perekonnaanamneesis ei ole trombihaigusi jms, on KHK kombineeritud hormonaalne kontratseptsioon:
erinevad antibeebipillid, EVRA plaastrid, NuvaRing. Need kõik vähendavad veritsust 7-toimevabal päeval. Need kõik peaksid leevendama aknet. Rinnad tursuvad siis, kui östrogeenide annus on kõrge.
Kuna olete 18-aastane ja suure tõenäosusega madalakaaluline, siis tuleks tarvitada madaladoosilisi antibeebipille, EVRA plaastreid või NuvaRingi.
Metallspiraal on vastunäidustatud vererohkete menstruatsioonide puhul. Spiraalide paigaldamine ja väljutamine on kirurgiline manipulatsioon.
Mittehormonaalsetest vahenditest on võimalikud kondoomid, Pharmatex sarja tooted, uusim on viljakusmonitor.ee

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7