Mirena spiraal 27.02.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, soovime Mehega perre pesamuna.Spirraal aastast 2009a. Lasin eemaldada Mirena spiraali 22.01. 2018 siis määri paar päva ja 24.01.2018 oli aga vererohke. Kui kiiresti on võimalik rasestuda peale spiraali eemaldamist?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, spiraali eemaldamise järgselt võite kohe alustada rasestumisega, mingit piirangut pole. Kuna teil spiraali enam pole, siis menstruatsioonid võivadki olla vererohked. DRKadastk