liigutused 15.05.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Olen 23 nädalat rase. Mind teeb murelikuks see et loote liigutusi nagu peaaegu ei tunnegi. Vahest on tunda paari müksu, kuid regulaarselt iga päev neid ei tunne. Kas see on normaalne? Kas peaksin pöörduma oma arsti poole. Igal pool kirjanduses on öeldud et 20-nädala paiku peaks olema juba regulaarselt liigutusi tunda. Ise ma ülekaaluline ei ole ja plantsenta on eesseinas.

Tänan vastuse eest

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.

Looteliigutusi tajub, tunneb iga naine erinevalt, see sõltub kindlasti ka loote asendist. Teie raseduse suuruse korral , eriti kui platsenta on eesseinal ei pruugigi Te neid tunda eriti tugevatena. Kui Teie loode kasvab ja areneb normaalselt (väheste looteliigutuste korral võiks loote seisundit jälgida ka ultraheli uuringul) ei pruugi muretsemiseks olla põhjust. Lapse kasvades muutuvad liigutused ka tugevamateks .

Rahulikku ja ilusat rasedust soovides Aire Sekavin