rasedus ja genitaalherpes 20.04.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Millal tuleb alustada profülaktilist ravi kui on soov rasestuda, kuid põen genitaalherpest ? Milles see ravi seisneb ? Kui suur on tõenäosus, et rasedus siiski katkeb, põhjustatuna herpese hoost raseduse ajal ? Kas loode võib herpesesse nakatuda juba raseduse ajal või saab ta nakkuse sünnitusteedest?

Kas sünnituse ajal võib laps saada nakkuse ka siis kui herpes pole aktiivne (pole ville)? Kas genitaalherpes on kindlaks näidustuseks keisrilõikega sünnituseks ? Kas keisrilõike puhul on välistatud lapse nakatumine herpesesse?

Kui suur on tõenäosus,et laps sureb herpesesse nakatudes?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Suur oht lootele on kui esmane nakatumine toimub raseduse ajal. Kui teil on see olnud enne rasestumist ja hetkel mingeid sümptome pole, siis ravi profülaktiliselt ei ole mõtet teha. Ravitakse ainult haiguse ägenemise korral. Laps nakatub ainult sünnitusteede kaudu, kui teil on retsidiiv ja nähtavad villid suguelunditel. Sel juhul tehakse keisrilõikus ja lapse nakatumist ei ole. Kui ägenemist pole , siis lapse sünnitamine toimub tupe kaudu ja lapsele mingit ohtu ei ole. Kui raseduse ajal tekib teil retsidiiv, siis seda saab ka ravida. Kui laps on teil nakatanud, siis laps võib surra, kui ravi ei saa.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

perekool ja võimlemine

Tere,

Küsimusi kokku neli:

Kas Tartu Ülikooli Naistekliinikus on loenguid, seminare vms ka väikese rasedusega naistele? Praegu käsil 21. nädal.

Millal üldse peaks ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere.
Tartu Naistekliinikus on loengutsükkel, milles on spetsiaalne loeng ''Väike rasedus (kuni 28 nädal). Samuti psühholoogi ja hingehoidja loeng, kus käsitletakse peresuhteid raseduse ajal jne. ...

Loe edasi

genitaalherpes ja rasedus

Tere,

kuidas ravida raseduse ajal (8 nädal) taasesinevat genitaalherpest? Olen kasutanud Zovirax kreemi, aga kaaskiri seda rasedatele ei soovita. Kas on mõni vähem ohutu?

tänan!

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Eesti parim spetsialist genitaalherpese alal on dr.Airi Põder tartust. Ta vastab ka samas portaalis.

Loe edasi

genitaalherpes ja rasedus

Tere! Planeerime mehega omale esimest last. Mehel on diagnoositud genitaalherpes ,

minul seda (vist) ei ole . Kas peaksin ennast selles suhtes analüüsida laskma ja mis saab siis kui minul ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Nakatumine genitaalherpesesse toimub haiguse ägedas staadiumis. Kui teie mehel oli kunagi see haigus, siis nüüd sellesse nakatuda te ei saa, kui haigus on remissioonis. Viirus jääb organismi , kuid selle ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: