vanus 20.04.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kui naine on 30 ja mees 38 aastat vana, kui suur tõenäosuson neil kas kromosoomivigadega või muude terviseriketega lapse saamine võrreldes noorte vanematega?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Teil on suur tõenäosus saada omale terve laps. Vanemate (eelkõige ema) vanuse tõustes üle 35 aasta tõuseb loote kromosoomihaiguste risk. Soovitan Teil kindlasti teha 15-17 nädalal Triple testi (veenivere analüüs) , mis näitab Teile tõenäolist riski loote kromosoomianomaalia ja neuraaltoru defekti suhtes. Kui olete väga mures, on võimalik teha ka lootevee uuring 16-20 nädalal, sel juhul saate kindlalt teada oma lapse kromosoomide hulga ja kuju. Kui Teil on suguvõsas olnud väärarenditega lapsi , soovitan konsulteerida dr. Mari Sitskaga Tartus geneetikakeskusest.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

raasedus ja abort

selline küsimus on ..möödas 6 päeva ja on kahtlust ... kas on olemas variante ilma noa kasutamist teha aborti .... vanus pole piisav et ilma vanemaid(nende luba) saaks tehtud...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Kahjuks ei selgu Teie vanus.
Kas 6 päeva on möödas oodatavast menstruatsioonist?
Tehke hommikusest uriinist rasedustest ja pöörduge noortekabinetti.
Nuga ei kasutata ...

Loe edasi

Tulevase lapse tervis ja isa vanus

Tere !

Olen 29 aastane ja kavatsen saada lapse mehega kelle vanus on 53 aastat. Kas ka isa vanus lisab oma riskid tulevase lapse tervisesse ?

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Kui mees on võimeline teid rasetama, siis teie tulevase lapse tervist see ei ohusta. Probleem võib olla ainult selles, et sperma on nõrk ja teil ei teki lihtsalt rasedust. 53 aastane mees ei tohiks küll ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: