Pärast katkestamist 14.05.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline mure. Olen 28 a. terve naine. Olin 3 kuud rase.

UH- avastati, et lootemuna oli tühi ja 29. aprillil tehti abrasioon. Kõik

analüüsid olid raseduse ajal korras. Ja nüüd, hiljem mingeid kaebusi

pole. 29. apr. hakkasin Femodeni kasutama.

Ma soovin uuesti rasestuda. Tean, et raseduse peetumise põhjusi

võib olla palju ja pillide ning raseduse vahele tuleb jätta mõned

kuud vahet. Olen lugenud, et abordi ja raseduse vahele peaks jääma

küll vähemalt 3, siis jälle 6 kuud. Millal siis ikka võiks uuesti proovida?

Mis juhtub, kui 4., 5. kuul üritada? Kui suur on tühja lootemuna kordumise

risk?

Tervitades, Kadi.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Kadi !

Teil on õigus: üldlevinud soovitus on 3-6 kuud. See sõltub vanusest, uuringutest, eelnevatest rasedustest jpm., kuna abrasioon on emaka limaskesta trauma.

Soovitav on rasestuda viirustevaesel perioodil (suvel) kui olete ise terve ja õnnelik.

Noorel tervel naisel on kordumise risk madal.

Naistearst Galina Litter,