kuidas valmistuda raseduseks? 24.04.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

olen 34 a. naine. Planeerime mehega teist last. Sellega seoses tahaksin küsida, millega peaks enne rasestumist arvestama? Kas peaks tegema mingeid uuringuid, muutma toitumist, elustiili vms? Üldiselt olen kaunis terve inimene ja ei tea endal haigusi olevat, kuid hiljuti oli mul raseduse katkemine 3. kuul, mille põhjus jäi ebaselgeks. Vähemalt minu arst ei osanud mulle öelda, miks nii juhtus. Nüüd huvitab mind, kas see võib korduda või mitte, ning juhul, kui risk on olemas, kuidas viia see miinimumini. Ei tahaks rohkem niisama katsetada, vaid kindla peale välja minna.

Lugupidamisega

A.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud A.!

Soovitused:

-kontrollida hemoglobiin, veresuhkur-vajadusel ravida enne rasedust

-kontrollida uriinianalüüs+külv ja vajadusel ravida enne rasedust

-raseduse katkemiste põhjusteks on sageli viirusinfektsioonid: on võimalik uuring verest Teie soovil (110.-x6) punetise viiruse antikehadele, tsütomegaloviiruse ak-le, toksoplasmoosi ak-le

-uuringud põletikutekitajatele

Soovitav on rasestuda "viirustevaesel perioodil", n.suvel.

Naistearst Galina Litter,