Reisimine ja rasestumine 28.03.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Plaanime kaasaga puhkusereisile minekut (4 h lennureis) ent ühtlasi soovime ka rasestuda. Mõned kuud tagasi lõhkes mul emakaväline rasedus ning seetõttu kardan, kas lendamine väga varases staadiumis (hetkel on eeldatavasti ovulatsioonieelne periood ning viljastatud munaraku pesastumine jääks täpselt lennureisi algsesse perioodi) võiks kuidagi kinnitumist mõjutada? Või ka emakavälise raseduse kordumist tekitada?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, 4 tunnine lennureis küll ei saa mõjutada rasestumist ega pesastumist. Emakavälist rasedust muidugi ei saa ettenäha, otseselt lennureis ei saa seda soodustada. Emakavälise raseduse riski tõuseb ,kui on anamneesis günekoloogilised põletikud, hormonaalsed häired ja aka mehepoolse sperma patoloogia. DRKadastik