Beebipillid. 21.03.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Olen võtnud beebipille alares 2021 nobembrist korrapäraselt igapäev, siiani oli menstruatsioon regulaarne, kuid alates veebrari lõpust on menstruatsioon hilinenud juba 15 päeva, olen teinud korduvalt ka rasedusteste, kuid kõik on olnud negatiivsed. Kas sellel võib olla mingi mõju covidiga seotud mille läbi põdesin veebruari algul?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 25-aastane

Kahjuks unustasite kirjutada, milliseid antibeebipille tarvitate? Neid on erinevaid ja erineva skeemiga.
Antibeebipillide eesmärgiks on soovimatu raseduse teke. See eesmärk tekib nende ravimite mitmete toimetega. Üks toime on emaka limaskesta õhenemine ja veritsuste vähenemine, mõni patsient ei tajugi veritsusi. See on tavapärane, kasutame seda positiivset kõrvaltoimet ka vererohkete menstruatsioonide ja muude veritsuste raviks.
1. Kirjutage igal kuul üles pillivabad või toimevabad päevad ja nimetage igale arstile, kuhu pöördute:
skeeme on erinevaid, sagedasim 21+7, aga on ka 24+4, minipille/ühefaasilisi pille tarvitatakse järjest.
2. Tähtsaimad on pillivabad päevad, mida märkida, mitte veritsuse päevad. Ravimite toime on ka pillivabadel päevadel.
3. Kui tarvitate antibeebipille õigesti, ei unusta, siis (suur või mõõdukas) veritsus ei ole oluline.
4. Kui rasedustestid on negatiivsed, ei olegi põhjust arstile pöörduda, tarvitage skeemi järgi edasi.
5. Kontroll on vajalik siis, kui on vahekorrad uue partneriga, soovitav HPV vaktsineerimine:
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud
Jääb mulje, et olete piisavalt nõustamata. Alati võite tulla koheselt vastuvõtule.
Kuni vanuseni 25 on olemas noorte nõustamise kabinetid.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7