Soov rasedaks jääda 08.03.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
käisin naistearsti juures kontrollimas, et olen korras. Üritame mehega last saada, mitu kuud proovinud. Seksitööpäevad, et jääks rasedaks. Ja pole jäänud. Ehk siis mu küsimus seisneb selles, et kui mulle tehti ultraheli, või kuidas nad näevad kõike kontrollida, et näiteks, mu munajuhad poleks umbes? Kahjuks ma ei jaga Teie tööst midagi väga. Ning ma ei tea, kas see ultraheli, mis nad tegid, võis kõike näidata, kas mul on võimalik rasedaks jääda. Foolhappe tablette söön, kohvi olen vähendanud, üritan jälgida, et korralikult sööks.

Ma mehele muidugi ütlesin, et ta peaks ka oma alkoholi tarbimist piirama, et kaasa aidata sellele protsessile, ta kiitis selle peale, et joodikud saavad ka ju lapsi.

Igaks juhuks söön ka päevalilleseemneid, et kindlasti poleks e-vitamiini puudust, sest see võis takistada munaraku kinnitamist, nagu olen aru saanud.


Ühesõnaga igaks juhuks kirjutan oma küsimuse uuesti, kui võisin end segaselt väljendada? Kas oma tehtud tavalise günekoloogilise ülevaatusega nad võisid ka seda näha, kas munajuhad on umbes vms? Loodetavasti muidugi pole, kuid nagu ei tahaks aega raisata selle rasestumisega, kuna vanust juba mul 33.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

TERE,JAH KINDLASTI MUNAJUHADE LÄBITAVUST JA ÜLDSE GÜNEKOLOOGILIST STAATUST SAAKS KONTROLLIDA DIAGNOSTILISE LAPAROSKOOPIAGA. UH KINDLASTI ON INFORMATIIVNE, KUID KUI NÄITEKS TEIL VÕIKS OLLA ENDOMETRIOOS, SIIS SEDA EI NÄE UH-s, ka munajuhade läbitavust saaks kontrollida just laparoskoopial. On võimalik teha küll UH kontrolli all munajuhade läbitavust,(spetsiaalne lahu viiakse emakasse ja jälgitakse munajuhades vedeliku liikumist), kuid see pole nii kindel kui laparoskoopial. Kui teil pole teadaolevalt suguhaigusi olnud, siis vähetõenäoline, et teil on munajuahad sulgunud.

Soovitaks mehe sperma uuringut ja üldse kontrolli, mida saab korraldada androloogi juures. Sellest tuleks alustada ja kui mees korras, siis mõelda edaspidi laparoskoopiale. Uuringutega alustatakse siis, kui olete 1 aasta vältel elanud regulaarset suguelu ja pole rasestunud. Peale paari kuud proovimist on ennatlik kohe süvendatud uuringutega alustada, v.a mehe uuring!!!
DR Kadastik

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Kas peale TSS sündroomi on võimalik rasedaks jääda?

Kas peale TSS sündroomi läbi põdemist on võimalik rasedaks jääda?

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 33-aastane

Kindlasti ei ole seda võimalik öelda kirja teel, anamneesi teadmata ja patsienti nägemata. On teada, et kõik põletikud vähendavad ...

Loe edasi

rasestumise soov

tere.ma olen 35 aastane naine ja 3 lapse ema.ma soovin enda uue elukaaslasega perelisa saada aga ei ole mitte kuidagi õnnestunud.
kuidas ma saaks uuesti rasedaks jääda kui ma tegin noores east panin ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere, ma ei saa päris aru, kas lasite teha sterilisatiooni ,see tähendab et munajuhad on teil läbilõigatud?-Sellises olukorras on raske teile midagi head soovitada peale kunstlikku viljastamist. Munajuhade ...

Loe edasi

Raseduse soov

Tere

Sooviks teada kas krooniline kurgumandlipõletik võib mõjutada rasedaks jäämist? Nimelt soovin uuesti proovida rasedaks jääda (mis ei ole kerge protsess minu jaoks) ,aga mul juba aastaid ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere,
Krooniline kurgumandlite põletik on haigus, mis raseduse ajal võib ägeneda, sest organismi kaitsevõime on allasurutud olekus. Keha on haigusega võitlemise asemel keskendunud raseduse säilitamisele.. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: