SOS pill ovulatsiooni ajal 29.11.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Olen väga mures võimaliku soovimatu raseduse pärast. Äkki oskate nõu anda, kui ohtlikus seisus ma olen. Stress lihtsalt tapab. Ma ei kasuta hetkel aktiivse suguelu puudumise tõttu ühtegi püsivat rasedusest hoidumise meetodit. Mõlemad partneriga testisime ennast suguhaiguste osas, seega oli see mure maas. Ma ei muretsenud ka rasestumise pärast, sest mul on tavapäraselt väga regulaarne tsükkel ning päevad pidid enda arvutuste järgi kohe algama. Olime vahekorras kaks x järjest ning kasutasime nö katkestamise meetodit. Sealjuures vahepeal käis partner pesemas. Kui seksile järgnenud hommikul mu menstruatsioon oodatult ei alanud ja kõht krambitas, tegin igaks juhuks ovulatsioonitesti, mis oli positiivne. Tormasin paanikas apteeki ja ca 12h peale suguühet võtsin sos pilli (levonorgestrel). Lugesin hirmuga vastuolulisi artikleid, et see ei toimi, kui luteiniseeriva hormooni tõus on tuvastatud. Kui tõenäoline on, et rasestusin, kuigi partner ei lõpetanud minu sisse ning ei olnud ka nö viimase minuti riske.
Hetkel on kõhus pidev krambitamine nagu algaksid varsti päevad. Rinnanibudes kergelt sügelev-kõditav tunne. On see hormooni löökannusest või pigem pesastumise tunnus?
Tänan!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

TERE, SOS pillid võivad põhjustada valusid ja ka tsüklihäireid.Seega menses võibki nüüd hilineda. Pesastumist küll nii kiirelt ei toimu(tavalislet võtab aega umbes 7 päeva kui viljastatud munarakk jõuab emakasse), juhul kui ikkagi tekikski rasedus.Seega muretsemiseks pole suurt põhjust . Enamuses ikkagi SOS pillid tagavad positivse tulemuse teie jaoks. Tsüklihäire(mensese hilinemine ja hiljem tsüklivälinet veritsus), mis taastub reeglina kuu ajaga.
DRKadastik