Rasedus ja kemikaalid 08.11.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Olen 6 nädalat rase. Joonistasin markeritega, millel on tugev lõhn. Ühel hetkel tundsin pearinglust, värvisin markeritega kokku umbes 15min. Peale seda tegin akna kohe lahti.
Kas ma võisin põhjustada lootele sellise kokkupuute ajaga mingeid probleeme? Varem pole marketitega raseduse ajal värvinud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 33-aastane

Suure tõenäosusega on tegemist esimese oodatava sünnitusega, kas on nii? Raseduse alguses, eriti esimese raseduse ajal, esineb ise mööduvaid lühiajalisi enesetunde muutusi, mis võivad põhjustada muret. Aja möödudes tekib kogemus toimetulekuga ja harjumus. Kui enesetunde muutus möödub ja ei kordu, siis enamasti ei peaks muretsema. Rasedad on jälgimisel ämmaemandal ja rasedate seisundit kontrollitakse vastavalt kehtivale ravijuhendile. Pidage nõu ämmaemandaga.
Steriilses keskkonnas ei ole võimalik elada, küll aga on jalutamine värskes õhus, n mere ääres väga kasulik.
Rasedale on kasulik raseda režiim: vähendatud koormus, küllaldane puhkus, värske õhk, tubade tuulutamine, jalutuskäigud koos kellegagi, ujumine, vesivõimlemine, rasedate võimlemine jms.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Rasedus ja tatoveerimine

Tere! Kui ohtlik on minna tatoveerima umbes 8nda raseduse nädala ajal(ei ole veel arstile jõudnud ja pole kindel, kui kaugel rasedus on). Lugesin, et on mõningad riskid. Aga samas pole kuskil nagu päris ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 19-aastane

Küsimusi reguleerib Eesti Naistearstide Seltsi rasedate jälgimise ravijuhend:
https://www.ens.ee/ravijuhendid/synnitusabi
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: