Suured vereklombid 28.10.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, läksin haiglasse 9.09.21 hommikul ja hakati sünnitust esile kutsuma, sest eelmine päev tulid veed ära, juhtus siis aga see et platsenta irdus emakast ja tehti erakorraline keiser, lapsega ja minuga kõik hästi. Nüüd oli mitu nädalat vaikust seal all pool ja verd ei tulnud, laupäeval 23.10 hakkas verd tulema, eeldasin et menstruatsioon hakkas, aga täna 28.10 tulevad meeletult suured vereklombid, kohe kui tõusen püsti kui olen 5 minutit istunud siis tuleb. Kas see on normaalne või peaksin kiiresti arsti juurde minema ?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 24-aastane

Olete sünnitanud 9.09.21 erakorralise keiserlõikuse teel. Kas toidate rinnaga? Mitu korda ööpäevas?
Kui imetate, siis ei peaks nii varakult reeglina menstruatsioone veel olema. Kui verd tuleb palju ja hüüvetena, siis on arukas kontrollida operatsioonijärgse emaka seisukorda. Kindlasti pöörduge EMOsse kui te veel seda ei ole teinud. Kontrollida tuleb ka veri, et õigeaegselt diagnoosida aneemia, mida saa ravida.
Rääkige naistearstiga ka rasedusest hoidumise võimalustest.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7