Vahekord Nuvaringi nädalavabal perioodil 25.08.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kui Nuvaring on kolm nädalat sees ja siis tuleb see välja võtta üheks nädalaks, kas siis sellisel juhul kui vahekord toimub sellel nädalal, kui Nuvaringi sees ei ole tuleks kasutada kondoomi?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 23-aastane

Olete väga tubli ja toimetulev, et saate uue kaasaegse rasedusvastase vahendiga NuvaRing hästi hakkama. Skeem ikka sama, mis kõikidel KHK-kombineeritud hormonaalsetel kontratseptiividel: 21+7+21+7...
NuvaRing sisestatakse tuppe esmalt menstruatsiooni 1. päeval, edasi on kindel skeem 21+7+21+7...
kalendrisse tuleb märkida 7 NuvaRingi vaba päeva ja öelda igale arstile igas riigis: NuvaRing ja 7 vaba päeva.
Rasedusvastane kaitse on olemas ka 7-NuvaRingi vabadel päevadel juhul, kui olete õigesti kasutanud.
Sama skeem on ka antibeebipillidel, EVRA plaastritel, ikka 21+7.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7