PCOS Viljatusravi 29.07.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mis on järgmine samm viljatusravi teekonnal, kui 6 kuud on tarvitatud metformiin+letrosooli ja pole õnnestunud rasestuda? Mehe näidud korras, mul diagnoositud PCOS. Rasestuda püüdnud 1 aasta, varem rasestumisvastaseid vahendeid kasutanud pole.

Läbitud on ka HyCoSy, milles üks munajuha täielikult läbitav ja teine võibolla läbitav, aga polnud näha anatoomiliste iseärasuste tõttu.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Teie kirjast jääb mulje, et peaks astuma järgmisesse ravietappi. Saan aru, et tegemata on plaaniline diagnostiline laparoskoopia: munajuhade läbivaatus tuleb tõestada, liited tuleb välistada või vabastada, endometrioos tuleb välistada või ravida, munarajad drillitakse.
Enne IVF tuleks kõik muu võimalik ära proovida.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7