Menstruatsiooni edasilükkamine 25.07.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Hakkasin (peaaegu) kolme nädala eest tarvitama hormonaalseid rasestumisvastaseid pille (Lindynette 20, 0,075mg/0,02mg). Kas on võimalik juba esimese 21 päeva möödudes menstruatsiooni edasi lükata (ehk alustada kohe uue Lindynette pakendiga)? Teisisõnu, kas sellise vähese ajaga on juba võimalik juba päevi edasi lükata või selleks on vajalik pikemat ajavahemiku tarvitada pille?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 27-aastane

Ravimi tootja andmetel on võimalik. Jätkate kohe järgmise tabletilehega nii kaua kui vajate ja siis teete 7-päevase pausi, mille märgite kalendrisse.
Muude skeemide kui 21+7 puhul võib esineda määrimist kuid rasedusvastane kaitse on tagatud.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7