Streptokokk ja haiglasse minek 12.07.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kui raseduse ajal on diagnoositud positiivne GBS ehk streptokokk bakter, siis millal peab minema haiglasse, kui sünnitusprotsess on alanud? ITK ütleb, et kohe pärast lootevee puhkemist. Samas Pelgulinna Sünnitusmaja ütleb, et tavapärasel ajal nagu iga normaalse raseduse puhul, kui tuhud on piisavalt regulaarsed ja tugevad (mis võib olla tunde pärast lootevee puhkemst).

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kui looteveed puhkevad, siis ikkagi peate minema haiglasse lähiajal. Vähemalt vaadatakse teid tupe kaudu ja hinnatakse emakakaela seisundit. Võimalik, et saadetakse koju tagasi, kui näha et kohe ei sünnita. Samas 24 tunni jooksul peale lootevete puhkemist hea kui tekiks sünnitustegevus. Kui teil on GBS, siis vajalik AB ravi alustamine enne sünnitust, juba see on põhjus, et haiglasse kohe minna.
DrKadastik