jalgrattasõit raseduse ajal 09.04.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Mul on selline küsimus. Olen harjunud kevadest sügiseni käima tööl rattaga, see tähendab Tallinna auklikel teedel sõitu u 20 minutit hommikul ja õhtul. Samas planeerin praegu oma rasedust. Kas pidev mingil määral raputamine ja põrutamine ratta seljas raseduse algstaadiumil või üleüldse raseduse ajal võib rasedust mõjutada või näiteks kutsuda esile raseduse katkemist?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui teil varem rasedusega probleeme pole olnud (mõtlen raseduse katkemise ohtu),siis raseduse normaalse kulu korral otsest vastunäidustust ei ole rattasõidu suhtes.Samas peate ise tegema seda vastavalt enesetude järgi. Parimate soovidega dr.Kadastik